Vzdušná akrobacia | Aerial Fit Studio
MENU

Vzdušná akrobacia

Čo je vzdušná akrobacia?

Vzdušná akrobacia predstavuje akrobaciu a tanec vo vzduchu na kruhu alebo šále. Tie sú zavesené na lane, prípadne ukotvené v strope. Ide o spojenie umenia a športu, sily a flexibility, tanca a ladnosti. V minulosti bola táto disciplína dostupná len pre bývalých gymnastov, profesionálnych umelcov a akrobatov. Dnes je vzdušná akrobacia rozšírená po svete aj ako účinné, zábavné a zdravo návykové cvičenie pre verejnosť, prinášajúce viacero benefitov.

Je vzdušná akrobacia účinné cvičenie ?

Áno. Vzdušná akrobacia na kruhu a silku je prospešná z viacerých dôvodov.

  • Posilňuje svaly celého tela
  • Rozvíja flexibilitu a mobilitu svalov
  • Pomáha k vytvarovaniu postavy
  • Zlepšuje držanie tela a ladnosť pohybu
  • Pomáha odbúrať stres
  • Zvyšuje sebavedomie
  • Je to zábava
Aerial Hoop

Je vzdušná akrobacia náročná?

Nie je sa čoho báť. Pod vedením skúseného inštruktora sa hravo naučíte všetky základy a zistíte, čo všetko vaše telo môže dokázať.

Vzdušnej akrobacii sa môže venovať naozaj každý. Nepotrebujete mať určitý typ postavy, ani vedieť hneď prvý deň urobiť šnúru alebo 40 zhybov naraz.

Aerial tréningy si však vyžadujú pravidelnosť a vytrvalosť, nevzdať to, ak to hneď nejde. Pretože pocit, ktorý nadobudnete, keď sa vám podarí niečo, o čom ste pred pár hodinami tréningov ani nesnívali je na nezaplatenie.

Pokiaľ budete pravidelne trénovať vaše telo dokáže neuveriteľné veci a budete sa cítiť aj vyzerať fit :)

Ako začať so vzdušnou akrobaciou?

Ak chcete začať so vzdušnou akrobaciou nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s gymnastikou, ani byť vo vynikajúcej fyzickej kondícii. To všetko získate!

Na začiatok je vhodné navštevovať naše otvorené hodiny pre začiatočníkov "Intro", kde sa učíme úplné základy na kruhu i na silku. Inštruktor individuálne posúdi, koľko hodín musí študent absolvovať, kým sa posunie na hodiny "Medium". Posudzuje sa to u každého študenta individuálne vzhľadom na jeho športovú minulosť, aktuálnu fyzickú kondíciu a iné predispozície.

Vzdušná akrobacia pre deti

Je vzdušná akrobacia vhodná pre deti? Určite áno. Vzdušná akrobacia napomáha k osvojeniu správnych pohybových vzorcov, zvýšeniu sily, správnemu držaniu tela a zlepšeniu flexibility. Môže byť skvelým základom, prípadne doplnením pre iné športy. Prihlásiť sa môžete na naše hodiny pre deti Silk Kids

Od akého veku je vhodná vzdušná akrobacia pre deti? Približne tak od 7 - 8 rokov. Je to však individiuálne, pokiaľ dieťa zvládne byť na tréningu samé bez rodiča, nie je to problém aj v skoršom veku.

Aerial Silk

Vzdušná akrobacia Bratislava

Aerial Fit Studio sa nachádza v Bratislave na Hattalovej 12/A. Inštruktorka Jana Šimková je certifikovaná inštruktorka vzdušnej akrobacie a profesionálna akrobatka vystupujúca na Slovensku i v zahraničí. Od roku 2011 vystupuje v rôznych umeleckých predstaveniach i na významných spoločenských podujatiach.

Ako trénovať Aerial Hoop / Silk doma?

Aerial Hoop / Silk je možné zavesiť aj v niektorých domácich podmienkach, ak na to dohliadne skúsený odborník. Cvičiť doma neodporúčame však úplným začiatočníkom! Absolvujte aspoň zopár hodín vzdušnej akrobacie a doma trénujte len to, čo už máte na hodinách zvládnuté.

Kde kúpiť vybavenie na vzdušnú akrobaciu?

Ak chcete cvičiť doma nie je nič jednoduchšie. Ak by ste chceli trénovať vzdušnú akrobaciu na plachte stačí si kúpiť Aerial Silk. Ak vás viac baví cvičenie na kruhu a chcete si kúpiť Aerial Hoop navštívte náš e-shop. Okrem samotného kruhu a šálu tam nájdete aj ostatné potrebné príslušenstvo na vzdušnú akrobaciu ako sú karabíny, slučky, úchyty do stropu a pod.

Workshopy vzdušnej akrobacie

Workshopy vzdušnej akrobacie sú jednorazové udalosti, ktoré sa konajú spravidla počas víkendu a sú zvyčajne tématické (napr. vianočný, valentínsky, veľkonočný workshop, choreografia, pre začiatočníkov a pod.).

Termíny pripravovaných workshopov sa dozviete na našej facebook stránke alebo instagram profile (link v spodnej časti stránky) a prihlasovanie prebieha cez rozvrh.

Aerial Hoop